Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /folkfiesta.com/libraries/cms/application/cms.php on line 464
Lip 27

Z wielką przyjemnością informujemy, że Folk Fort Festiwal odbędzie się w dniach 19-20 sierpnia 2017 r.

W tym roku do Nysy przyjadą zaprezentować swoją kulturę zespoły z Ukrainy,  Polski i Czech.  2-dniowa zabawa w rytm muzyki folk odbędzie się jak co roku na dziedzińcu Bastionu św. Jadwigi. Zapraszamy również do czynnego udziału dzieci  w warsztatach tanecznych  które rozpoczną się o 17:00 w piątek 18 sierpnia br na dziedzińcu Bastionu św. Jadwigi. Na zakończenie pierwszego dnia festiwalu  o 20:30 na scenie wystąpi opolski zespół "Zaginione Archiwum".

Przy okazji Folk Fiesta polecamy także zwiedzanie pięknego obiektu, jakim jest jedna z Pereł Nysy - Bastion św. Jadwigi oraz do korzystania z zasobów Informacji Turystycznej. W punkcie IT warto zapytać o trasę multimedialną, która przenosi nas w odległe wieki, kiedy ład w Europie ustalały wojska Napoleona.

Sie 20
Sie 15

W tym roku po raz pierwszy gościliśmy w Nysie Balet Dworski Cracovia Danza z widowiskiem muzyczno-tanecznym ALLA POLACCA. Wszystko za sprawą 1-dniowego Festiwalu pod roboczą nazwą Folk Sobota.

Sie 15

Kolejne święto muzyki folk w Nysie przeszło do historii. Przez 4 dni Festiwalu Bastion św. Jadwigi wypełniony był pozytywnymi ludźmi, wspaniałą muzyką i atmosferą przyjaźni

Sie 15

Na ten koncert przyszły do Bastionu św. Jadwigi tłumy Nysan, goście oraz turyści, którzy spędzają wakacje w Nysie. Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny, jeden z największych polskich zespołów folklorystycznych, wystąpił podczas międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Folk Fiesta" w Nysie.